Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

~100

biur WGN

32 lata

doświadczenia

63%

ofert na wyłączność

240 000+

przeprowadzonych transakcji

500 000+

zadowolonych klientów

Agencja nieruchomości w Polsce – lepiej we franczyzie, czy na własną rękę?

Agencja nieruchomości w Polsce - lepiej we franczyzie, czy na własną rękę?

Agencja nieruchomości w Polsce jest bardziej opłacalna we franczyzie, czy na własną rękę? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z rynkiem nieruchomości. Wiele zależy od wiedzy, jaką już posiada taka osoba. Liczy się także jej doświadczenie w praktyce. Poleganie na własnych nabytych umiejętnościach może być tak samo korzystnym rozwiązaniem, jak współpraca z cenionym na rynku biurem nieruchomości. Należy jednak zaznaczyć, że w wielu aspektach wybór franczyzy może okazać się bezpieczniejszy.


Spis treści:
Chcę otworzyć swoje biuro obrotu nieruchomościami
Czy egzamin zawodowy jest konieczny?
Niezależne biuro nie dla każdego
Franczyzobiorcy – biznesmeni wzięci pod skrzydła
Plusy franczyzy
Niezależność jest kluczowym elementem udanej współpracy
WGN dobrym wyborem
Zastrzyk wiedzy w pigułce
Sukces na rynku dzięki rozpoznawalnemu Franczyzodawcy

Jak otworzyć agencję nieruchomości?

Otworzenie własnej agencji nieruchomości należy zacząć od wyboru i urządzenia biura, w którym przyjmowani będą klienci i kontrahenci. Należy zadbać o dobre oszyldowanie, aby marka była widoczna z ulicy. Ponadto liczy się odpowiednia reklama dla przyciągnięcia uwagi potencjalnych klientów. Jednak kiedy inwestor już to wszystko ma… co dalej? Niejednokrotnie problemem jest już samo pozyskanie klientów. Problematyczne również może okazać się zbudowanie strony internetowej, na której właściciel biura nieruchomości będzie prezentował oferty mieszkań, biur, lokali handlowych itp.

Z uprawnieniami, czy bez?

Od 2014 roku nie ma obowiązku wyrabiania licencji czy uzyskiwania konkretnych uprawnień. To duże uproszczenie dla osób, które chcą podjąć się pracy na rynku nieruchomości. Pomimo braku konieczności zdawania egzaminów uprawniających do wykonywania zawodu, osoba chcąca założyć własną agencję nieruchomości powinna zwracać uwagę, kogo dobierze sobie jako pracowników do swojego biura. Dobry pośrednik w obrocie nieruchomościami powinien cechować się nienaganną kulturą osobistą, wciąż aktualizowaną wiedzą na temat rynku nieruchomości, być osobą komunikatywną i potrafiącą podjąć się trudnych negocjacji. Agent nieruchomości musi działać szybko, a ponadto musi on wzbudzać zaufanie i sympatię. Spoglądając na wszystkie te cechy łatwo się domyślić, że nie każdy będzie nadawał się do pracy w branży nieruchomości.

Samodzielność wymaga dużej wiedzy

Jeśli osoba, która chce założyć własną agencję nieruchomości stoi na rozdrożu pomiędzy własnym, niezależnym biurem a podjęciem współpracy pod szyldem znanej marki, powinna wziąć pod uwagę plusy i minusy obu opcji. W przypadku samodzielnej agencji jej właściciel może działać na własną rękę, według przyjętej przez siebie strategii biznesowej. Powinien on jednak posiadać wystarczająco dużo wiedzy oraz doświadczenia w praktyce. Musi również pamiętać o konieczności podjęcia współpracy z prawnikami, notariuszem itp. Do tego właściciel samodzielnego biura nieruchomości musi stale śledzić aktualizacje przepisów, a nie dla każdego są one jasne i zrozumiałe. Również w kwestii wyboru lokalizacji na biuro oraz jego oznakowania przedsiębiorca taki zdany jest na siebie.

Zakup mieszkania przez biuro nieruchomości
fot. pexels.com

Franczyza bezpieczną szansą na rozwój

Decydując się na otworzenie biura nieruchomości pod szyldem znanej marki sprawa wydaje się nieco prostsza. Wprawdzie osoba taka staje się Partnerem biznesowym i obowiązują ją zasady oraz polityka firmy, pod marką której zdecydował się na współpracę, ale przy Franczyzodawcy szanującym autonomię Partnera jest to zaleta. Dodatkowo Partner biznesowy może liczyć na wsparcie przy wyborze lokalu. Dodatkowo ma on możliwość konsultacji z firmowym prawnikiem oraz pracownikami z innych Oddziałów sieci franczyzowej. To bardzo ważne, ponieważ czasami biura regionalne współpracują ze sobą, dopinając razem transakcję pomiędzy nabywcą a sprzedającym z dwóch różnych miast. Po zakończeniu transakcji mogą podzielić się prowizją. Dodatkowo Franczyzodawcy organizują szkolenia i konferencje, które mają na celu stałe podnoszenie wiedzy Partnerów biznesowych. Można powiedzieć, że podjęcie decyzji o otworzeniu biura nieruchomości we franczyzie z pewnością jest bezpieczną szansą na rozwój.

Zalety agencji nieruchomości we franczyzie

Jak wspomnieliśmy powyżej, otworzenie agencji nieruchomości we franczyzie wiąże się z wieloma zaletami. Partner franczyzowy otwiera biuro pod szyldem znanej i renomowanej marki. Możliwa jest też współpraca pomiędzy oddziałami firmy i wspólne dopinanie transakcji biznesowych. Ponadto Franczyzobiorca może liczyć na pełne wsparcie z działu prawnego oraz Centrali firmy, który dodatkowo będzie stale monitorował zmiany w przepisach i informował o nich Partnerów biznesowych Franczyzodawcy. Może on także korzystać ze szkoleń i konferencji, które organizuje Centrala. Kluczową wartość ma także know-how, które Centrala przekazuje Franczyzobiorcy po podpisaniu umowy współpracy. Dzięki niemu nawet osoba bez dużego doświadczenia będzie mogła z sukcesem prowadzić własne biuro nieruchomości.

Autonomia Partnera biznesowego jest ważna

Niezależność, zarówno w prowadzeniu biura, jak i finansowa, jest bardzo istotną kwestią. Z tego względu osoba, która chciałaby otworzyć biuro nieruchomości we franczyzie, powinna dobrze wybrać Franczyzodawcę. Ofert na rynku jest wiele, jednak nie każda firma oferuje swoim Partnerom biznesowym jasne i uczciwe zasady. Biuro, które jest niezależne i działa na własny rachunek zatrzymując 100 % wypracowanego przez siebie przychodu? Brzmi jak marzenie, ale jest to realna oferta rynkowego lidera, Wielkiej Giełdy Nieruchomości (WGN). WGN oferuje swoim Partnerom franczyzowym unikatowy model biznesowy sprawdzony w ponad 30.letniej praktyce, przy zachowaniu niezależności Partnerów.

Agencja nieruchomości z marką WGN

Co WGN oferuje swoim Partnerom franczyzowym, tj. agencjom nieruchomości? Przede wszystkim jest to rozpoznawalna i godna zaufania marka, która posiada unikatowy i sprawdzony model biznesowy. WGN nie pobiera prowizji od przychodów Partnera franczyzowego. Centrala zapewnia Partnerom franczyzowym dostęp do największej bazy nieruchomości i klientów w Polsce i za granicą. Praca pod szyldem dużej sieci zapewnia Partnerom franczyzowym możliwość współpracy pomiędzy biurami WGN. Franczyzodawca zapewnia swoim Partnerom dostęp do nowoczesnego i intuicyjnego programu inetWGN-online – z funkcją CRM do obsługi biura nieruchomości. Każdy Partner franczyzowy otrzymuje również dostęp do wszystkich niezbędnych w pracy biura nieruchomości: umów, procedur, formularzy i innych dokumentów, na bieżąco aktualizowanych przez dział prawny WGN. Ponadto Centrala WGN zapewnia dofinansowanie do cyklicznych szkoleń. Partner biznesowy może też liczyć na pomoc przy wyborze i aranżacji biura nieruchomości. Ponadto Centrala WGN zapewnia pomoc przy rekrutacji agentów, a także inwestuje w globalny marketing ofert i marki WGN na rynku międzynarodowym.

Wypracowane know-how kluczem do udanego startu

Kluczowym elementem udanego startu w biznesie jest posiadanie odpowiedniego przygotowania i wiedzy. Wszystko to zapewnia WGN w ramach swojego know-how, które przekazywane jest Partnerom franczyzowym zaraz po podpisaniu umowy o współpracy. Franczyzobiorca po zaznajomieniu się z dokumentami będzie wiedział, od czego rozpocząć działalność, jakie kolejne kroki podjąć, jak powinny być skonstruowane umowy z klientami itp.

Bezpieczeństwo, wsparcie i stały rozwój

Osoba, która planuje otworzyć własne biuro nieruchomości, powinna przyjrzeć się ofercie franczyzowej. To popularny i bezpieczny model biznesowy. Dodatkowo otworzenie biura pod szyldem znanej oraz cenionej marki, takiej jak WGN, która stale odnosi sukcesy na rynku nieruchomości, zalewni Franczyzobiorcy lepszy start w biznesie.

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości

Zobacz również.

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości? Nad tym pytaniem zastanawia się sporo osób, które przyciągają liczne informacje o potencjalnie wysokich zarobkach w tej branży. Rzeczywiście, praca w tym segmencie może być ciekawa i dochodowa. Obecnie nie ma wielu ograniczeń formalnych, lecz oczywiście nie każdy nadaje się do tego zawodu. Mając odpowiednie predyspozycje, warto jednak rozważyć spróbowanie sił

Czytaj więcej »
Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku?

Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku?

Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku – to pytanie, które często zadają sobie osoby myślące o karierze w tej branży. Czasem decydują się na to pracownicy, którzy funkcjonowali wcześniej w większych agencjach. Swoich sił mogą spróbować także ludzie, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z tym biznesem, lecz mają odpowiednie predyspozycje. Optymalnym rozwiązaniem będzie

Czytaj więcej »
Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii.

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii.

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii koronawirusa może wydawać się ryzykownym posunięciem. Zmiany na rynku, niestabilna gospodarka i obostrzenia wprowadzane przez rząd skutecznie zniechęcają do działania. Tymczasem może się okazać, że jest to tak naprawdę bardzo dobry moment na wejście w ten biznes. Spis treści:Własna firma ze sprawdzonym pomysłem?Franczyzowy model biznesowySektor nieruchomości godny uwagi franczyzobiorcówDobra

Czytaj więcej »
Jak franczyza, to tylko z profesjonalnym wsparciem Partnera biznesowego

Jak franczyza, to tylko z profesjonalnym wsparciem Partnera biznesowego

Franczyza na rynku nieruchomości nie traci na popularności od lat. Już wielu Partnerów biznesowych, którzy dołączyli do dużej sieci franczyzowej, jest zadowolonych z podjętej decyzji. Obecnie kraj zmaga się z niestabilną gospodarką, wysoką inflacją i zaostrzonymi procedurami bankowymi, które uniemożliwiają Polakom zaciąganie kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości. O ile mogłoby się wydawać, że nie jest

Czytaj więcej »
Franczyza nieruchomości czy własne biuro?

Franczyza nieruchomości czy własne biuro?

Rozważasz dołączenie do stabilnej franczyzy nieruchomości lub otwarcie własnego biura nieruchomości? Przeczytaj poniższy poradnik o najważniejszych cechach obu modeli prowadzenia biura nieruchomości i będziesz mógł zdecydować – która opcja jest dla ciebie idealna. Dowiesz się z niego również – co oferuje swoim Partnerom Grupa WGN – najsilniejsza marka franczyzowa nieruchomości w Polsce. Spis treści:Wzrost popularności

Czytaj więcej »
Franczyza WGN kluczem do sukcesu.

Franczyza WGN kluczem do sukcesu.

Jak to jest działać przy wsparciu silnego Partnera – Lidera z ugruntowaną pozycją na rynku WGN jest na rynku od ponad 30 lat. Pod szyldem WGN działa blisko 100 niezależnych biur, w których pracuje ponad pół tysiąca agentów. WGN to największa polska marka franczyzowa z branży nieruchomości, której zaufało ponad 3 miliony klientów z rynku polskiego i międzynarodowego.

Czytaj więcej »
Zarobki we własnym biurze nieruchomości

Zarobki we własnym biurze nieruchomości

Zarobki we własnym biurze nieruchomości są uzależnione w dużej mierze od determinacji i zdolności osoby prowadzącej biuro. Specyfika branży sprawia, że wpływy są skorelowane z liczbą klientów, ale i szczegółami transakcji, od których otrzymuje się prowizje. Na pewno perspektywa zawodowa jest jednak intrygująca. Korzystając z opcji, jakie daje franczyza, można szybko rozwinąć działalność i czerpać

Czytaj więcej »
alt="Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach?"

Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach?

Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach? W naturalny sposób do głowy przychodzą metody inwestycyjne, związane z flippingiem czy wynajmem. Są to jednak aspekty powiązane z pewną dozą ryzyka i traktowane przez większość osób jako dodatkowe źródła dochodu. Tym podstawowym może być natomiast biuro, które będzie się zajmowało pośredniczeniem przy poszczególnych transakcjach na tym rynku. Planując otworzenie

Czytaj więcej »
Ile zarabia biuro nieruchomości?

Ile zarabia biuro nieruchomości?

Ile zarabia biuro nieruchomości? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to sprawa złożona. Prowadząc własną agencję, bierze się na siebie więcej obowiązków i odpowiedzialności niż w przypadku bycia tylko pośrednikiem, lecz wiąże się to z potencjalnie wyższym wynagrodzeniem. Aspekt ten jest jednak uzależniony od tego, jaką renomę na rynku zdobędzie dany podmiot i ilu będzie

Czytaj więcej »
Sektor nieruchomości – najbardziej dochodowy.

Sektor nieruchomości – najbardziej dochodowy

Obrót nieruchomościami w ostatnim czasie okazał się najbardziej dochodowy spośród innych sieci franczyzowych związanych z usługami. Od początku 2021 roku dołączyło do Grupy WGN 13-stu partnerów, w tym trzy biura to kolejne placówki dotychczasowych franczyzobiorców.  Obecnie trwają procedury zawarcia kolejnych umów. Jest szansa, że jeszcze w grudniu dołączą dwaj partnerzy. Dlaczego kandydaci wybierają nas w tych trudnych

Czytaj więcej »
Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji? Obecnie jest to naprawdę proste i znacznie łatwiejsze, niż przed laty. Oczywiście wraz z podjęciem jakichkolwiek decyzji warto mieć świadomość, co wiąże się z taką działalnością i co trzeba zrobić. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z franczyzy, która niezwykle pomaga w początkach, jak i późniejszym rozwoju. Osoby zainteresowane taką opcją

Czytaj więcej »
Franczyza WGN - pomysł na sprawdzony biznes

Franczyza WGN – pomysł na sprawdzony biznes

Franczyza nieruchomości WGN to idealny pomysł na własny biznes! Załóż biuro nieruchomości we współpracy z Grupą WGN a przekonasz się, że rozpoznawalna marka i blisko 30 lat doświadczenia w branży są gwarancją sukcesu. Partnerska umowa, 100% zysku dla Ciebie oraz sztab specjalistów służących pomocą. Poznaj zasady współpracy franczyzowej z WGN i otwórz własne biuro nieruchomości

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Scroll to Top