Grupa_WGN_biale_przezroczyste_tlo

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

~100

biur WGN

32 lata

doświadczenia

63%

ofert na wyłączność

240 000+

przeprowadzonych transakcji

500 000+

zadowolonych klientów

Franczyza – sposób na biznes

Franczyza - sposób na biznes

Franczyza to model biznesowy, polegający na sprzedaży towarów, usług czy technologii, opartej na wzajemnej współpracy, pomiędzy dwoma, niezależnymi przedsiębiorstwami. Franczyzodawca daje prawa i nakłada obowiązki, a franczyzobiorca uzyskuje prawa i zobowiązuje się do respektowania obowiązków.


W ramach umowy franczyzowej, przekazywany jest pakiet, który zawiera takie elementy, jak:
– szeroko opisany sposób prowadzenia działalności
– obowiązek zaopatrywania się w materiały u konkretnego dostawcy
– prawa ochronne
– szkolenia nowych pracowników i managerów franczyzobiorcy
– zapewnienie akcji reklamowych przez franczyzodawcę
– zapewnienie materiałów reklamowych (jednakowych dla wszystkich franczyzobiorców)
– prawo kontroli dla franczyzodawcy
– klauzule zabezpieczające, mające na celu zobowiązanie do dochowania tajemnicy, zapobiegające w przyszłości wykorzystania wiedzy franczyzodawcy na jego szkodę.

Franczyza jako model biznesowy

Franchising to coraz popularniejszy model biznesowy. Jego skuteczność polega na oparciu własnej działalności o wypracowany i sprawdzony system ugruntowanej marki. Dla obu stron wiąże się to z wymiernymi korzyściami.
A dla franczyzobiorcy są nie małe: nie musi on dysponować dużym kapitałem finansowym, aby rozpocząć działalność; nie musi budować on własnego biznesu od samego początku, wiedzę i ugruntowaną markę dostaje już na starcie. Nie podejmuje on również ryzyka biznesowego, opartego na niesprawdzonych formułach.
W przypadku prowadzenia firmy na zasadzie franczyzy, korzyści finansowe można łatwo przewidzieć. W przypadku rozpoczynania działalności od zera, ciężko przewidzieć zyski, nie mówiąc już o tym, że zwykle w pierwszych miesiącach funkcjonowania i wprowadzania firmy na rynek, korzyści są raczej ujemne.

Franczyza- wachlarz zalet


Dla franczyzodawcy to również spory wachlarz zalet. Przede wszystkim, to zwiększenie kanału dystrybucji, co w efekcie daje szerszą obecność na danym rynku. Jest to również świetna droga na rynki zagraniczne. Franczyzodawca nie musi samodzielnie rozbudowywać sieci biur zagranicą, co często jest bardzo długim i żmudnym procesem. Przerzuca to na franczyzobiorcę, którego zadaniem jest nie tylko prowadzenie danego biura (czy to w Polsce, czy zagranicą), ale również bezpośrednia kontrola nad zatrudnionym personelem. Z pewnością jest to duża oszczędność w administracji kadrowej firmy. Duża ilość biur jednej marki sprawia, że staje się ona coraz bardziej rozpoznawalna, a to przekłada się na zyski.

Franczyza- koszty


Należy jednak pamiętać, że udział we franczyzie kosztuje. Franczyzodawca udostępnia swoją wiedzę, miejsce na rynku wypracowane latami, a także potrzebne materiały do realizacji zadań. W zależności od rodzaju działalności, którą będziemy prowadzić, musimy dysponować kapitałem od 10 tyś zł do nawet 1,2 mln zł.

Ale warto skupić się na konkretach. Ciężko znaleźć galerię handlową, w której nie było by chociaż kilku marek franczyzowych.

Aby otworzyć działalność gospodarczą opartą na franczyzie, należy spełnić kilka warunków.

I tak, aby otworzyć salon z formalną odzieżą męską marki Vistula, należy dysponować kwotą rzędu 290 tyś zł. Salon z odzieżą dżinsową Levi’s to ok. 300 tyś zł na lokal oraz 250 tyś zł na pierwsze zatowarowanie sklepu.
Franczyzy odzieżowe to nie tylko pomoc w zakresie wyboru lokalu i przystosowania go do sprzedaży tekstyliów, ale również ułatwienie zakup towaru – często swojej marki lub innej, oferując przy tym pomoc w negocjacjach cen.

Gastronomia to prawdziwa kopalnia sieci franczyzowych. Zdecydowaną większość w tej grupie, tworzą kawiarnie. Przykładowo, Columbus Cafe to sieć polskich kawiarni, z których pierwsza powstała 16 lat temu w Szczecinie. W swoim menu oferuje nie tylko kawę, ale również sałatki, kanapki, muffiny i torty. Columbus Cafe oferuje swoim franczyzobiorcom pomoc przy wyborze lokalizacji i uzyskaniu leasingu na sprzęt baristyczny, pełne wsparcie merytoryczne przy sporządzaniu projektów, analiz i raportów oraz serwis informatyczny. Koszt takiego przedsięwzięcia to minimum 200 tyś zł.

Dla osób chcących rozpocząć działalność franczyzową, a nie posiadających znacznych nakładów finansowych, specjaliści i analitycy rynku polecają branżę nieruchomości. Dzięki zwolnieniu zawodu pośrednika nieruchomości z obowiązku posiadania licencji, rynek obrotu nieruchomościami stał się dostępny dla każdego, a stabilność rynku gwarantuje stały obrót.

Franczyza nieruchomości WGN – Twoje biuro z naszym wsparciem


WGN Nieruchomości to największy polski koncern obrotu nieruchomościami i jednocześnie największa sieć franczyzowowa w Polsce, w sektorze nieruchomości. Posiada 3 własne oddziały i około 100 biur, w których zatrudnionych jest ponad 570 osób (dane: IV kwartał 2021).

W ramach umowy franczyzy nieruchomości, WGN oferuje swoim partnerom dostęp do najnowocześniejszej bazy ofert MLS-WGN, całe zaplecze informatyczne, szeroko zakrojoną kampanię reklamową w mediach. Każdy nowy Partner otrzymuje PAKIET NA START – m.in. zwolnienie z opłat franczyzowych za pierwsze 2 miesiące, szeroką promocję nowo otwartego biura, otrzymuje profesjonalny serwis internetowy własnego biura z wyszukiwarką, bezpłatne kompleksowe szkolenie dla siebie i agentów, pomoc przy rekrutacji agentów, harmonogram wdrożeniowy itp.

Opłata startowa wynosi 10 tys. zł netto, jednak Partnerzy otrzymują bonifikatę od tej kwoty w wysokości 6,5 tys. zł netto, tak więc wynosi 3,5 tys. zł netto (dane: IV kwartał 2021). WGN pobiera od swoich Partnerów stałą miesięczną opłatę, niezależną od wysokości obrotów. Dzięki temu Franchisebiorca nie ma poczucia kontroli swoich finansów.
Stałe opłaty miesięczne nie są związane z przychodem franczyzobiorcy i są indywidualnie ustalane z każdym potencjalnym Franczyzobiorcą. Co ważne, stałe opłaty miesięczne pobierane są dopiero od trzeciego miesiąca działalności. Dzięki czemu Partner ma zapewniony kapitał na rozwinięcie od podstaw swojego biznesu.

Tworząc biznesplan nowego biura warto wziąć pod uwagę kwotę wynajmu i urządzenia biura, koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz lokalnym marketingiem. Szacowany kapitał na początek to kwota około 20-30 tys. zł w tym opłata startowa.

KONTAKT:

Dział Rozwoju Sieci Franczyzowej

WGN, ul. Ruska 22, 50-079 Wrocław

tel. 601 71 05 84

mail:  wgn@wgn.pl

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości

Zobacz również.

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości? Nad tym pytaniem zastanawia się sporo osób, które przyciągają liczne informacje o potencjalnie wysokich zarobkach w tej branży. Rzeczywiście, praca w tym segmencie może być ciekawa i dochodowa. Obecnie nie ma wielu ograniczeń formalnych, lecz oczywiście nie każdy nadaje się do tego zawodu. Mając odpowiednie predyspozycje, warto jednak rozważyć spróbowanie sił z własnym biurem, najlepiej korzystając przy tym z możliwości, jakie daje franczyza.

Czytaj więcej »
Własne biuro nieruchomości - zarobki

Własne biuro nieruchomości – zarobki

Zarobki we własnym biurze nieruchomości są zagadnieniem w pewnym stopniu skomplikowanym. Wszystko przez to, że trudno jest tu mówić o jednoznacznych liczbach. Jest to uzależnione od ilości klientów czy wartości realizowanych transakcji. Właściciel takiego podmiotu ma szansę na lepsze wynagrodzenie niż sam agent, choć bierze na siebie więcej odpowiedzialności i obowiązków. Warto rozważyć pójście drogą franczyzy, która może być bardzo opłacalna.

Czytaj więcej »
Dochodowa franczyza

Dochodowa franczyza

Dochodowa franczyza to coś, o czym marzy wiele osób. Znaczna część z nich zastanawia się jednak, co trzeba wiedzieć, żeby rzeczywiście osiągnąć sukces na tym polu. Do rozpatrzenia jest tymczasem szereg czynników. Ten model biznesowy jest naprawdę ciekawą koncepcją, której skuteczność jest jednak w dużej mierze uzależniona od wyboru branży, a nawet samej marki, z którą będzie się współpracować. Świetnym pomysłem będzie spróbowanie swoich sił na rynku nieruchomości i dołączenie do grupy WGN.

Czytaj więcej »
Franczyza WGN w pytaniach i odpowiedziach

Franczyza WGN w pytaniach i odpowiedziach?

Z czego WGN może być dumny? Dla nas największą satysfakcją jest to, że średni staż biura franczyzowego WGN wynosi ponad 8 lat. Sukces franczyzy nieruchomości zawdzięczamy przede wszystkim autorskiemu know how jakie przekazujemy każdemu nowemu Parterowi oraz systematycznym szkoleniom, które są prowadzone dla naszych Franchise-biorców przez najlepszych wykładowców krajowych i zagranicznych- specjalistów z zakresu szeroko rozumianego rynku

Czytaj więcej »
Korzyści ze współpracy franczyzowej z GRUPĄ WGN

Korzyści ze współpracy franczyzowej z GRUPĄ WGN

~100 biur nieruchomości, 32 lata na rynku, 240 000 przeprowadzonych transakcji w swojej historii Dlaczego warto założyć z nami biuro nieruchomości? Uznana i prestiżowa marka WGN – absolutny lider na rynku nieruchomości, polski kapitał. Bardzo duże zaufanie klientów, którzy uważają markę WGN za bezpieczną, profesjonalną i skuteczną. Marka najbardziej rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale i na rynku międzynarodowym, ponad 4

Czytaj więcej »
Pomysł na franczyzę

Pomysł na franczyzę

Pomysł na franczyzę może prowadzić do rozpoczęcia udanej działalności. Warunkiem koniecznym jest odpowiednia koncepcja, która powinna się rozpocząć od wybrania stosownej branży. Sam model funkcjonowania w takiej formie jest naprawdę ciekawy i bardzo perspektywiczny. Dobrze sprawdza się to w branży nieruchomości, zwłaszcza gdy mowa o pośrednictwie. Jeżeli chcesz podjąć się takiej działalności pod znanym szyldem, zapraszamy do współpracy z Wielką Giełdą Nieruchomości.

Czytaj więcej »
Zarobki we własnym biurze nieruchomości

Zarobki we własnym biurze nieruchomości

Zarobki we własnym biurze nieruchomości są uzależnione w dużej mierze od determinacji i zdolności osoby prowadzącej biuro. Specyfika branży sprawia, że wpływy są skorelowane z liczbą klientów, ale i szczegółami transakcji, od których otrzymuje się prowizje. Na pewno perspektywa zawodowa jest jednak intrygująca. Korzystając z opcji, jakie daje franczyza, można szybko rozwinąć działalność i czerpać z tego przyjemność, zarabiając przy tym dobre pieniądze. Zachęcamy do współpracy w tym zakresie z grupą WGN.

Czytaj więcej »
Kiedy nowy Partner WGN może zacząć zarabiać?

Kiedy nowy Partner WGN może zacząć zarabiać?

Branża obrotu nieruchomościami jest jedną z nielicznych kategorii usług, które przechodzą przez pandemię w miarę bezboleśnie Czy w czasie pandemii Grupa WGN odczuła spadek, czy też przeciwnie – wzrost obrotów ? Na pewno ten okres to wyzwanie dla przedsiębiorców (Oddziałów WGN) jak również klientów nie tylko w Polsce, ale i na rynku międzynarodowym. Rok 2020

Czytaj więcej »
alt="Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach?"

Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach?

Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach? W naturalny sposób do głowy przychodzą metody inwestycyjne, związane z flippingiem czy wynajmem. Są to jednak aspekty powiązane z pewną dozą ryzyka i traktowane przez większość osób jako dodatkowe źródła dochodu. Tym podstawowym może być natomiast biuro, które będzie się zajmowało pośredniczeniem przy poszczególnych transakcjach na tym rynku. Planując otworzenie takiej agencji, warto rozważyć skorzystanie z modelu franczyzowego.

Czytaj więcej »
Franczyza - sposób na biznes

Franczyza – sposób na biznes

Franczyza to model biznesowy, polegający na sprzedaży towarów, usług czy technologii, opartej na wzajemnej współpracy, pomiędzy dwoma, niezależnymi przedsiębiorstwami. Franczyzodawca daje prawa i nakłada obowiązki, a franczyzobiorca uzyskuje prawa i zobowiązuje się do respektowania obowiązków. W ramach umowy franczyzowej, przekazywany jest pakiet, który zawiera takie elementy, jak:– szeroko opisany sposób prowadzenia działalności– obowiązek zaopatrywania się

Czytaj więcej »
Praca pośrednika WGN na rynku nieruchomości w czasie pandemii.

Praca pośrednika WGN na rynku nieruchomości w czasie pandemii.

Okres pandemii to na pewno trudny czas i wyzwanie dla przedsiębiorców i klientów na rynku nieruchomości. Już na początku marca 2020 r. WGN opracował i wdrożył dla agentów i pracowników administracyjnych i klientów szczegółowe Procedury WGN Antykowidowe, co pozwoliło Grupie WGN i jej klientom przejść bezpiecznie przez dotychczasowy okres pandemii. Warto zaznaczyć, że branża obrotu

Czytaj więcej »
Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii.

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii.

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii koronawirusa może wydawać się ryzykownym posunięciem. Zmiany na rynku, niestabilna gospodarka i obostrzenia wprowadzane przez rząd skutecznie zniechęcają do działania. Tymczasem może się okazać, że jest to tak naprawdę bardzo dobry moment na wejście w ten biznes. Spis treści:Własna firma ze sprawdzonym pomysłem?Franczyzowy model biznesowySektor nieruchomości godny uwagi franczyzobiorcówDobra

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Scroll to Top