Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00
Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

~100

biur WGN

32 lata

doświadczenia

63%

ofert na wyłączność

240 000+

przeprowadzonych transakcji

500 000+

zadowolonych klientów

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji? Obecnie jest to naprawdę proste i znacznie łatwiejsze, niż przed laty. Oczywiście wraz z podjęciem jakichkolwiek decyzji warto mieć świadomość, co wiąże się z taką działalnością i co trzeba zrobić. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z franczyzy, która niezwykle pomaga w początkach, jak i późniejszym rozwoju. Osoby zainteresowane taką opcją zachęcamy do podjęcia się współpracy ze sprawdzoną grupą WGN.


Spis treści
Czy to możliwe?
Działalność
Uprawnienia
Zrób to z WGN
Opcja franczyzy
Czemu z nami?

Zastanawiasz się, jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji i czy to w ogóle możliwe?

Odpowiedź na pytanie, jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji okazuje się naprawdę prosta, gdy przyjrzysz się obecnie obowiązującym regulacjom. Te uległy zmianie względem tego, z czym można było mieć do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu i to zdecydowanie na korzyść przedsiębiorców. Na początku zastanów się spokojnie, co wiąże się z tą branżą i czy będzie odpowiednia pod kątem Twoich predyspozycji. Następnie można podejmować pierwsze działania.

Zakres działalności

Na wstępie warto zdać sobie sprawę, czym zajmuje się agent nieruchomości prowadzący własny punkt. Co do zasady jest on przede wszystkim pośrednikiem pomiędzy transakcjami na tym rynku, przy czym mogą one dotyczyć kupna, sprzedaży, wynajmu czy dzierżawy zarówno działek, domów, jak i mieszkań. Jakie zadania oznacza to w praktyce? Wiele zależy od ustaleń z danym klientem, ponieważ zakres usług przy konkretnych umowach może być różny. Na pewno ważnymi obowiązkami są jednak te dotyczące weryfikacji stanu prawnego i faktycznego, zbierania danych i informacji, zajmowania się prezentacjami czy nawet bezpośrednie uczestnictwo w negocjacjach i uzgadnianiu treści umów.

Czy konieczne są jakieś uprawnienia?

Jak widać, zadania pośrednika mogą być stosunkowo rozbudowane i odpowiedzialne, gdyż na rynku nieruchomości z założenia operuje się dużymi kwotami. Aktualnie działalność ta nie jest jednak regulowana, co oznacza, że może się nią zająć niemal każdy. Nastąpiła tu spora zmiana względem tego, co miało miejsce przed 2014 rokiem, gdy osoby chcące wykonywać ten zawód musiały zdobyć licencję. Obecnie nie ma już takich uprawnień, choć oczywiście można wskazać pewnie wymagania w zakresie samych predyspozycji. Przede wszystkim kandydaci do prowadzenia biura powinni być bardzo otwarci na innych i mieć cechy prawdziwych liderów. Wraz z rozwojem placówki mile widziane będą kompetencje z zakresu umiejętnego zarządzania zespołem.

Pracownik biura nieruchomości
fot. pexels.com

Pierwsze kroki

Biuro można prowadzić w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki (cywilnej, osobowej bądź kapitałowej). Trzeba je oczywiście zarejestrować zgodnie z obowiązującym prawem. Potem można przejść do wyboru formy opodatkowania. Księgowością można się zająć samemu lub zlecić to zewnętrznemu, wyspecjalizowanemu podmiotowi. Przed przystąpieniem do pierwszych czynności w ramach pośredniczenia, trzeba też mieć zapewnioną ochronę ubezpieczeniową. Taka polisa zabezpiecza ewentualne szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem obowiązków.

Podpowiadamy, jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji z WGN

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji? Najlepiej w wariancie franczyzowym, który pozwoli przy okazji przeskoczyć pewne bariery rynkowe. Te ograniczenia bywają często zgubne dla osób chcących działać koniecznie na własną rękę. Przekonując się do tego modelu, postaw na WGN, gdyż dołączysz wtedy do renomowanej grupy, a co najważniejsze, zrobisz to na naprawdę uczciwych i sprzyjających warunkach.

Korzystny model

Choć do działalności można przystąpić jako całkowicie niezależny podmiot, trzeba mieć na uwadze, że spotkasz się wtedy z pewnymi barierami rynkowymi. Wynikają one przede wszystkim z tego, że transakcje na rynku nieruchomości opierają się w dużej mierze na zaufaniu, gdyż klienci podejmują się ogromnych wydatków, często obarczonych kredytami na całe życie. Z tego względu niewielu konsumentów ufa zupełnie nowym podmiotom, za którymi nie stoi jakaś znana im marka. Z WGN możesz współpracować w modelu franczyzowym, który niweluje ten problem. Co więcej, nie musisz przejmować się budowaniem od zera marketingu czy poznawaniem technik pośrednictwa, ponieważ otrzymujesz gotowe i sprawdzone know-how.

Dlaczego właśnie z nami?

Jesteś już przekonany do modelu franczyzowego, ale zastanawiasz się, czemu wybrać akurat Wielką Giełdę Nieruchomości? Po pierwsze jesteśmy renomowaną i uznaną marką, co oznacza, że już na początku działalności będziesz wzbudzać zaufanie klientów, gdy zobaczą oni ten szyld. Co szczególnie istotne, nasze podejście do franczyzy zakłada w dużej mierze partnerstwo. Nie pozbawiamy zatem takich biur ich poczucia niezależności, a wszelkie rozliczenia odbywają się na zasadzie z góry umówionych warunków. Nie musisz się zatem obawiać, że będziemy ingerować w działalność czy domagać się wyższej prowizji, gdy okaże się, iż znacząco zwiększyły się przychody z prowadzenia biura. Obecnie otworzenie biura nieruchomości jest naprawdę proste, ponieważ nie wiąże się z koniecznością zdobywania żadnych uprawnień. Z myślą o ominięciu barier rynkowych i prężnym rozwinięciu takiego biznesu, najlepiej będzie do niego przystąpić w ramach franczyzy. Możesz to zrobić z grupą WGN.

5/5 - (1 vote)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Oferta Franczyzy WGN – najczęściej zadawane pytania

Oferta Franczyzy WGN – najczęściej zadawane pytania

WGN to największy w Polsce Koncern Obrotu Nieruchomościami, blisko 30 lat na rynku, w którym pracuje ponad 500 specjalistów, w tym agentów nieruchomości oraz doradców kredytowych zatrudnionych w 80 oddziałach w kraju i zagranicą. Podstawową działalnością Grupy WGN jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, w szczególności nieruchomościami tzw. drogimi. Dowiedz się więcej o naszym systemie franczyzowym!

Czytaj więcej »
Jak otworzyć agencję nieruchomości?"

Jak otworzyć agencję nieruchomości?

Jak otworzyć agencję nieruchomości? Jest to prostsze, niż myślisz. Nie potrzeba do tego specjalnych uprawnień, więc bazą jest posiadanie pewnych środków finansowych na początek i oczywiście odpowiednie cechy personalne. Działanie na własną rękę będzie trochę utrudnione, więc warto rozważyć przystąpienie do franczyzy. Operujesz wtedy pod szyldem sprawdzonej marki, wzbudzając większe zaufanie klientów. Taką możliwość daje

Czytaj więcej »
Ile zarabia biuro nieruchomości?

Ile zarabia biuro nieruchomości?

Ile zarabia biuro nieruchomości? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to sprawa złożona. Prowadząc własną agencję, bierze się na siebie więcej obowiązków i odpowiedzialności niż w przypadku bycia tylko pośrednikiem, lecz wiąże się to z potencjalnie wyższym wynagrodzeniem. Aspekt ten jest jednak uzależniony od tego, jaką renomę na rynku zdobędzie dany podmiot i ilu będzie

Czytaj więcej »
Agencja nieruchomości w formie franczyzy

Agencja nieruchomości w formie franczyzy

Agencja nieruchomości w formie franczyzy to dobra koncepcja na dochodowy biznes. Korzystając z takiego modelu, można przeskoczyć poważne bariery wejścia na rynek powiązane z brakiem zaufania ze strony klientów. Do tego otrzymuje się potrzebne wsparcie, szczególne przydatne, gdy nie pracowało się wcześniej w branży nieruchomości. Zajęcie jest tymczasem ekscytujące i pełne wyzwań. Swoich sił możesz

Czytaj więcej »
franczyza WGN

Własne biuro nieruchomości. Jak otworzyć?

Własne biuro nieruchomości jest świetnym pomysłem na biznes. Rynek ten stale się rozwija i coraz więcej osób oraz podmiotów korzysta z usług pośredników. Jeśli lubisz pracę z ludźmi i nie boisz się wyzwań, może to być dla Ciebie doskonała koncepcja, zwłaszcza dlatego, że wiąże się to z atrakcyjnymi korzyściami finansowymi. Najlepiej będzie wystartować w modelu

Czytaj więcej »
Franczyza: pomysł na biznes

Franczyza: pomysł na biznes

Franczyza: pomysł na biznes, który przyniesie sukces? Ten model funkcjonowania przedsiębiorstw zyskał dużą popularność, lecz przez to wywołuje równie wiele dyskusji. Zastanawiasz się, o co tak naprawdę w nim chodzi i czy rzeczywiście jest to koncepcja godna rozważenia? Podpowiadamy, o czym trzeba wiedzieć w tym zakresie i jak przekłada się to na branżę nieruchomości. Osoby

Czytaj więcej »
Jak założyć agencję nieruchomości?

Jak założyć agencję nieruchomości?

Jak założyć agencję nieruchomości? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które zaznajomiły się z zasadami panującymi na tym rynku i widzą tam pole do własnej działalności. Można się przy tym kierować różnymi motywami, natomiast ze świadomością pewnych kompetencji, które będą potrzebne do uzyskania sukcesu. Pomoże w tym z pewnością wybór franczyzowego modelu biznesowego, najlepiej ze

Czytaj więcej »

Najlepsze Biuro franczyzowe WGN w roku 2022

Najlepszym biurem franczyzowym Grupy WGN w ubiegłym roku okazał się nasz Partner z Gdańska – Pani Katarzyna Stachowska-Jurgiel. Tym samym zdobywając Nagrodę Orła Brokera WGN za rok 2022, która została wręczona podczas prestiżowej Wielkiej Gali WGN na 53 Kongresie Grupy WGN. Pani Katarzyna z dumą opowiada o rozwoju jej biura franczyzowego pod szyldem WGN. Spis

Czytaj więcej »
Zarobki we własnym biurze nieruchomości

Zarobki we własnym biurze nieruchomości

Zarobki we własnym biurze nieruchomości są uzależnione w dużej mierze od determinacji i zdolności osoby prowadzącej biuro. Specyfika branży sprawia, że wpływy są skorelowane z liczbą klientów, ale i szczegółami transakcji, od których otrzymuje się prowizje. Na pewno perspektywa zawodowa jest jednak intrygująca. Korzystając z opcji, jakie daje franczyza, można szybko rozwinąć działalność i czerpać

Czytaj więcej »
Jak otworzyć franczyzę?

Jak otworzyć franczyzę?

Jak otworzyć franczyzę? Interesuje się tym obecnie wiele osób, gdyż rośnie świadomość na temat korzyści wynikających z tego modelu biznesowego. Otwiera to drogę do sukcesu przy zmniejszeniu ryzyka względem tego, z czym trzeba byłoby się liczyć w przypadku wkraczania na rynek całkowicie na własną rękę. Dokładne szczegóły są uzależnione od specyfiki branży oraz warunków, jakie

Czytaj więcej »
Franczyza z biurem nieruchomości WGN

Franczyza z biurem nieruchomości WGN

Franczyza z biurem nieruchomości WGN jest rozwiązaniem znacząco ułatwiającym początki i późniejsze osiągnięcie sukcesu w takiej działalności. Skłania się ku niej coraz więcej osób, gdyż obecnie może się tym zająć praktycznie każdy. W takim modelu na starcie uzyskujesz wsparcie, które pozwala na szybsze budowanie pozycji na rynku. Zachęcamy zatem do podjęcia współpracy z grupą WGN,

Czytaj więcej »
Agencja nieruchomości w Polsce - lepiej we franczyzie, czy na własną rękę?

Agencja nieruchomości w Polsce – lepiej we franczyzie, czy na własną rękę?

Agencja nieruchomości w Polsce jest bardziej opłacalna we franczyzie, czy na własną rękę? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z rynkiem nieruchomości. Wiele zależy od wiedzy, jaką już posiada taka osoba. Liczy się także jej doświadczenie w praktyce. Poleganie na własnych nabytych umiejętnościach może być tak samo korzystnym rozwiązaniem, jak

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top