Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00
Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

~100

biur WGN

32 lata

doświadczenia

63%

ofert na wyłączność

240 000+

przeprowadzonych transakcji

500 000+

zadowolonych klientów

Własne biuro nieruchomości. Jak otworzyć?

franczyza WGN

Własne biuro nieruchomości jest świetnym pomysłem na biznes. Rynek ten stale się rozwija i coraz więcej osób oraz podmiotów korzysta z usług pośredników. Jeśli lubisz pracę z ludźmi i nie boisz się wyzwań, może to być dla Ciebie doskonała koncepcja, zwłaszcza dlatego, że wiąże się to z atrakcyjnymi korzyściami finansowymi. Najlepiej będzie wystartować w modelu franczyzowym, korzystając ze wsparcia grupy WGN.


Spis treści
O czym warto wiedzieć?
Co jest potrzebne?
Franczyza
Dochody
Perspektywy finansowe
Opłacalna branża
Metody rozliczeń

Co warto wiedzieć, planując otworzenie własnego biura nieruchomości?

Na własne biuro nieruchomości może się zdecydować w zasadzie każdy, kto ma do tego predyspozycje i pewne środki na start. Warto mieć jednak na uwadze, że mimo braku ograniczeń formalnych, sporym wyzwaniem będą rynkowe bariery wejścia. W praktyce osobom działającym w pojedynkę często trudno jest się przebić. Z tego względu dobrze jest przemyśleć przystąpienie do franczyzy, gdyż znacząco ułatwi to początki i pomoże w szybszym rozwoju.

Czy potrzebujesz do tego specjalnych uprawnień?

Osoby, które nie pracowały wcześniej na rynku nieruchomości, często obawiają się, iż zostanie agentem będzie wymagało przebrnięcia przez długi proces, związany z uzyskaniem uprawnień do takiego zawodu. W praktyce jednak od 2014 roku przystąpienie do takiej działalności jest niezwykle ułatwione, gdyż nie obowiązują żadne licencje, jeżeli chodzi o pełnienie roli pośrednika. Rzecz jasna nie oznacza to, że sprawdzi się w tym dosłownie każdy, gdyż istotne jest to, żeby posiadać pewne cechy, pozwalające sprawnie działać w branży. Przede wszystkim trzeba odznaczać się wysoką kulturą osobistą i otwartością na ludzi, ponieważ ważnym czynnikiem w tej pracy jest utrzymywanie dobrych relacji z klientami. Do tego na pewno potrzebna jest duża determinacja, a także zdolności przywódcze.

Model franczyzowy

Choć w związku z obecnymi przepisami przystąpienie do takiego działania na rynku nieruchomości jest naprawdę proste, trzeba mieć na uwadze, iż panują na nim dość trudne warunki. W tym segmencie operuje się ogromnymi kwotami, więc i klienci wybierają pośredników, do których mogą mieć zaufanie. Przez to pojedynczym osobom otwierającym biuro jest bardzo ciężko się przebić, a już szczególnie, gdy planują działać w miastach, w których istnieje już sporo biur. Problemy te w dużej mierze rozwiązuje franczyza, na mocy której działa się pod szyldem większej, sprawdzonej już grupy. Osoby planujące transakcje na rynku nieruchomości o wiele chętniej udadzą się nawet do nowo otwartego biura, jeżeli będzie ono oznakowane doskonale znanym im logo. Do tego początek i rozwijanie działalności będą znacznie łatwiejsze, gdyż franczyzodawca zapewnia swoje know-how i wsparcie, w tym w kontekście marketingowym, na co samemu trzeba by było przeznaczyć duże środki.

Agent w biurze nieruchomości
fot. pexels.com

Zarobki przy prowadzeniu własnego biura nieruchomości

Prowadzenie własnego biura nieruchomości daje zarobki, które są zależne głównie od liczby klientów i finalizowanych transakcji. W praktyce zatem trudno jest tu mówić o konkretnych liczbach, gdyż obroty są uzależnione od tego, jaki sukces osiągnie dany podmiot. Sam rynek stał się natomiast naprawdę ciekawym i stabilnym miejscem, jeżeli chodzi o zarabianie dobrych pieniędzy. W ramach franczyzy z WGN rozliczenia finansowe będą całkowicie klarowne, a zyski będą zależne tylko od tego, jak dobrze sobie poradzisz.

Skala działania

W związku z tym, że jest to dziedzina handlowa, nie można mówić o jasno określonych zarobkach. Te są uzależnione od tego, jak radzi sobie dane biuro, gdyż to będzie wpływać na obroty. Kluczem do sukcesu jest zatem duża liczba klientów i dopinane do końca transakcje, gdyż to będzie skutkowało dużymi wpływami. W praktyce na rynku nieruchomości można jednak naprawdę dobrze zarabiać.

Atrakcyjna i odporna branża

Za podjęciem się takiego działania przemawia sporo argumentów. Sama praca będzie na pewno ciekawa i stawiająca każdego dnia nowe wyzwania. Branża z roku na rok coraz szybciej rozkwita, a ludzie stale kupują i sprzedają nieruchomości, więc nie ma tutaj żadnych obaw o przestoje czy gorsze okresy. Co więcej, rynek ten uważany jest za jeden z najodporniejszych na wydarzenia gospodarcze i społeczne, co uwypukliło się w okresie pandemicznym. Podczas gdy większość branż popadła w tym czasie w ogromne problemy i kryzysy, segment nieruchomości niemalże nie odczuł tej sytuacji i ma się znakomicie.

Jak to wygląda, gdy zdecydujesz się na współpracę z WGN?

Decydując się na franczyzę, zapewne masz liczne obawy. Czy po osiągnięciu sukcesu to franczyzodawca nie zacznie przejmować większości zysków, przez co dochody pośrednika wcale nie okażą się takie atrakcyjne? Przy współpracy z WGN nie będzie jednak o tym mowy. Dołączając do naszej grupy, przystajesz na płacenie jasno określonej, stałej opłaty. Nie jest ona w żadnym stopniu uzależniona od obrotów. Jeżeli zatem będziesz mieć dużo klientów, a przez to i większe przychody, jak najbardziej będziesz na tym realnie zarabiać. Własna firma w branży nieruchomości jest atrakcyjną perspektywą dla wielu zdeterminowanych i otwartych na ludzi osób. Założenie takiej działalności wcale nie jest trudne, a korzystając z modelu franczyzowego, możesz sobie znacząco ułatwić początki, a potem prężnie się rozwijać. Osoby zainteresowane taką wizją zachęcamy do współpracy z WGN.

5/5 - (1 vote)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Jak założyć biuro nieruchomości?

Jak założyć biuro nieruchomości?

Jak założyć biuro nieruchomości? Obecnie jest to znacząco ułatwione, a specyfika pracy i perspektywa dobrych zarobków przyciągają coraz więcej osób. Przez to na rynku pojawia się też rosnąca liczba podmiotów, ale te potrzebują promocji i zdobycia zaufania klientów, co nie jest łatwe, gdy działa się samemu. Przystąpienie do większej sieci jest zatem naprawdę dobrym pomysłem,

Czytaj więcej »
Franczyza WGN w pytaniach i odpowiedziach

Franczyza WGN w pytaniach i odpowiedziach?

Z czego WGN może być dumny? Dla nas największą satysfakcją jest to, że średni staż biura franczyzowego WGN wynosi ponad 8 lat. Sukces franczyzy nieruchomości zawdzięczamy przede wszystkim autorskiemu know how jakie przekazujemy każdemu nowemu Parterowi oraz systematycznym szkoleniom, które są prowadzone dla naszych Franchise-biorców przez najlepszych wykładowców krajowych i zagranicznych- specjalistów z zakresu szeroko rozumianego rynku

Czytaj więcej »
Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii.

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii.

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii koronawirusa może wydawać się ryzykownym posunięciem. Zmiany na rynku, niestabilna gospodarka i obostrzenia wprowadzane przez rząd skutecznie zniechęcają do działania. Tymczasem może się okazać, że jest to tak naprawdę bardzo dobry moment na wejście w ten biznes. Spis treści:Własna firma ze sprawdzonym pomysłem?Franczyzowy model biznesowySektor nieruchomości godny uwagi franczyzobiorcówDobra

Czytaj więcej »
Siła i skuteczność marki WGN przyciąga nowych Partnerów

Franczyza nieruchomości czy własne biuro?

Rozważasz dołączenie do stabilnej franczyzy nieruchomości lub otwarcie własnego biura nieruchomości? Przeczytaj poniższy poradnik o najważniejszych cechach obu modeli prowadzenia biura nieruchomości i będziesz mógł zdecydować – która opcja jest dla ciebie idealna. Dowiesz się z niego również – co oferuje swoim Partnerom Grupa WGN – najsilniejsza marka franczyzowa nieruchomości w Polsce. Spis treści:Wzrost popularności

Czytaj więcej »
Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji? Obecnie jest to naprawdę proste i znacznie łatwiejsze, niż przed laty. Oczywiście wraz z podjęciem jakichkolwiek decyzji warto mieć świadomość, co wiąże się z taką działalnością i co trzeba zrobić. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z franczyzy, która niezwykle pomaga w początkach, jak i późniejszym rozwoju. Osoby zainteresowane taką opcją

Czytaj więcej »
Jak zarabiać na nieruchomościach?

Jak zarabiać na nieruchomościach?

Jak zarabiać na nieruchomościach? Najpopularniejszą metodą jest oczywiście kupowanie i późniejsze odsprzedawanie mieszkań z zyskiem. W praktyce jednak jest to zajęcie dla wąskiego grona osób, gdyż wiąże się ono ze sporym ryzykiem i jest traktowane raczej jako forma inwestycji. W zamian za to dobrym rozwiązaniem będzie biuro zajmujące się pośredniczeniem w transakcjach na rynku nieruchomości.

Czytaj więcej »
franczyza

Jak franczyza, to tylko z profesjonalnym wsparciem Partnera biznesowego

Franczyza na rynku nieruchomości nie traci na popularności od lat. Już wielu Partnerów biznesowych, którzy dołączyli do dużej sieci franczyzowej, jest zadowolonych z podjętej decyzji. Obecnie kraj zmaga się z niestabilną gospodarką, wysoką inflacją i zaostrzonymi procedurami bankowymi, które uniemożliwiają Polakom zaciąganie kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości. O ile mogłoby się wydawać, że nie jest

Czytaj więcej »

Najlepsze Biuro franczyzowe WGN w roku 2022

Najlepszym biurem franczyzowym Grupy WGN w ubiegłym roku okazał się nasz Partner z Gdańska – Pani Katarzyna Stachowska-Jurgiel. Tym samym zdobywając Nagrodę Orła Brokera WGN za rok 2022, która została wręczona podczas prestiżowej Wielkiej Gali WGN na 53 Kongresie Grupy WGN. Pani Katarzyna z dumą opowiada o rozwoju jej biura franczyzowego pod szyldem WGN. Spis

Czytaj więcej »
Jak otworzyć franczyzę?

Jak otworzyć franczyzę?

Jak otworzyć franczyzę? Interesuje się tym obecnie wiele osób, gdyż rośnie świadomość na temat korzyści wynikających z tego modelu biznesowego. Otwiera to drogę do sukcesu przy zmniejszeniu ryzyka względem tego, z czym trzeba byłoby się liczyć w przypadku wkraczania na rynek całkowicie na własną rękę. Dokładne szczegóły są uzależnione od specyfiki branży oraz warunków, jakie

Czytaj więcej »
Jak zostać franczyzobiorcą?

Jak zostać franczyzobiorcą?

Jak zostać franczyzobiorcą? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które miały styczność z tematem tego modelu biznesowego, który zaintrygował ich potencjalnymi korzyściami. Te mogą być naprawdę wymierne, oczywiście pod warunkiem wybrania dobrej do tego branży i posiadania stosownych umiejętności w zakresie zajmowania się danym zajęciem. Ciekawe możliwości daje rynek nieruchomości, który może dać pełen wyzwań

Czytaj więcej »
Dochodowa franczyza

Dochodowa franczyza

Dochodowa franczyza to coś, o czym marzy wiele osób. Znaczna część z nich zastanawia się jednak, co trzeba wiedzieć, żeby rzeczywiście osiągnąć sukces na tym polu. Do rozpatrzenia jest tymczasem szereg czynników. Ten model biznesowy jest naprawdę ciekawą koncepcją, której skuteczność jest jednak w dużej mierze uzależniona od wyboru branży, a nawet samej marki, z

Czytaj więcej »
Jaką franczyzę wybrać?

Jaką franczyzę wybrać?

Jaką franczyzę wybrać? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które szukają pomysłu na własny biznes. Taki model funkcjonowania zyskuje coraz większe uznanie, gdyż niesie ze sobą mnóstwo korzyści, nawet dla początkujących przedsiębiorców. Schemat ten sprawdza się w różnych branżach, a jedną z nich jest na pewno segment nieruchomości. Na tym rynku operuje się dużymi kwotami,

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top